Tartumaa sotsiaaldemokraatide esimehena jätkab Priit Lomp

Priit_Lomp_blogTartumaa sotsiaaldemokraadid toetasid Haaslava vallavanema Priit Lombi jätkamist piirkonna esimehena.

“Tartumaa sotsiaaldemokraatide uus juhatus hakkab tegema ettevalmistusi järgmisteks kohalikeks valimisteks. Sotsiaaldemokraatide eesmärk on suurendada esindatust maakonna omavalitsuste volikogudes ning võtta valitsusvastutus kohtades, kus oleme praegu konstruktiivses opositsioonis. Usun, et Tartumaal on palju tublisid inimesi, kes soovivad oma kodukoha arengusse panustada,” ütles Tartumaa sotsiaaldemokraatide esimees Priit Lomp.

Tartumaa sotsiaaldemokraatide aseesimeheks valiti Jaan Õunapuu ning juhatuse liikmeteks Elva linnavolikogu liige Kadri Kiuru, Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees ja Tartu linnavolikogu liige Jaan Sõrra, Elva abilinnapea Marika Saar, Meeksi vallavolikogu aseesimees Kairi Kell, Tartu vallavolikogu liige Kati Rannamees ja ettevõtja Mart Toots. Lisaks kuuluvad piirkonna juhatusse osakondade esimeestena Elva linnavolikogu esimees Meelis Karro, Konguta vallavolikogu liige Agu Kasetalu ja Ülenurme vallavolikogu liige Jana Morozov ning piirkonna sekretär Teenindus- ja kaubandustöötajate Ametiühingu esimees Elle Pütsepp.

Lisainfo:
Priit Lomp
56982166

Jätkub

Tanel Talve: katteallikad argumenteerimata, fookus vale

6T5A7853Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni kuuluv Tanel Talve, kes ei ole SDE liige, kirjutab, et kütuseaktsiisi tõstmine ja majutusasutuste käibemaksusoodustuse kaotamine majutusasutustele ettevõtlust ei edenda.

Raske on üheselt öelda, kas kütuseaktsiisi tõstmine on vale või õige, aga minu isiklik seisukoht on see, et meie fookus on taas valedel asjadel. Probleem ei ole mitte niivõrd selles, kuidas olemasolevat raha ümber jagada, vaid väga intensiivselt tuleb mõelda sellele, kuidas me riigi ja rahvana üldiselt rikkamaks saaksime! Kuhu ja milliseid vahendeid peab investeerima, et majandus kasvama saada! Et meil üldse oleks, mida kümne aasta pärast ümber jagada. Jätka lugemist

Jätkub

Tanel Talve: noored valima – kas oleme selleks valmis?

6T5A7876Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas riigikokku valitud Tanel Talve kirjutab, et aktiivsemad noored on igati valmis kohalikel valimistel kaalutletud otsust langetama, kuid vaja oleks palju aktiivsemat tegevuskava, et tõsta noorte ühiskonnaalast teadlikkust.

Riigikogu 13. koosseisu liikmena seisan ka mina lähiajal küsimuse ees, kuidas hääletada valimisea langetamise asjus. Parlamendi eelmine koosseis võttis vastu seadusemuudatuse, mis langetab valimisea kohalike volikogude valimistel 18. eluaastalt 16. eluaastale. Põhiseaduse muutmist eeldav seadusemuudatus vajab kehtima hakkamiseks ka riigikogu praeguse koosseisu heakskiitu. Kui uus riigikogu seaduse vastu võtab, saaksid 16- ja 17-aastased noored oma hääle anda juba järgmistel kohalikel valimistel 2017. aastal. Seega on meil mõned aastad aega, et teha selleks ettevalmistusi. Ja ettevalmistusi on vaja. Jätka lugemist

Jätkub

Meelis Karro: Lääne-Tartumaa – ühtne kogukond!

Meelis_KarroJõulud on käes. On aeg, kus sõbrad, tuttavad, perekond või töökaaslased ikka ja jälle kõik koos ühise laua taga istuvad ning üheskoos möödunud aastat meenutavad.

2014 oli Lääne- Tartumaale huvitav aasta, kus omavalitsusjuhid said mitmel korral kokku arutamaks, kuidas minna edasi. Arutlesime peamiselt küll haridusteemadel, aga mõtteid vahetati ka ühise infovälja ja majanduspiirkonna üle. Ei, me ei arutanud selle üle, kas ja kuidas teostada niinimetatud haldusreformi. Me arutasime seda, kuidas teha tihedamalt koostööd ja olla tulevikus üheskoos tugevamad kui täna üksinda. Omavalitsusjuhid on valitud seismaks oma piirkonna inimeste huvide eest. Seetõttu oli ka ühise laua taga kohati tunda pingeid, kuid iga uue kokkusaamise juures tekkis järjest soojem õhkkond ja üksmeel, et koostööd tuleb teha tihedamalt ja jõulisemalt. Jätka lugemist

Jätkub

Linnajuhtimine on muutunud aastaga avatumaks ja efektiivsemaks

Meelis_pilt

Kohalike omavalitsuste valimistest on möödas aasta. Kirjutasin toona enne valimisi, et Elvas on vaja murda ainuvõim ja muuta linnajuhtimine konstruktiivsemaks ja kaasavamaks. Minu ja kindlasti ka paljude teiste jaoks on avatud ja inimestest hoolivam poliitika väga oluline. Aasta tagasi sõlmiti koalitsioonileping Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Reformierakonna vahel. Opositsiooni jäid Valimisliit Elva ja Valimisliit Kodulinna Eest, kes moodustasid üheskoos fraktsiooni Elva Linnakodanik.

Jätka lugemist

Jätkub

Ott Pärna ja Tanel Talve kandideerivad sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas kandideerivad riigikokku ettevõtja ja majandusekspert Ott Pärna ning teleajakirjanik ja külaliikumise eestvedaja Tanel Talve.

Jätka lugemist

Jätkub

Jaan Õunapuu: seadusemuudatus kindlustab loomaarstiõppe tulevikku

Jaan_piltRiigikogu kinnitas täna ülikooliseaduse ja veterinaarkorralduse seaduse muudatused, mille eesmärgiks on kindlustada, et Eestis jätkuks kvaliteetne ja rahvusvahelisel tasemel loomaarstiõpe. Jätka lugemist

Jätkub

Elva uueks abilinnapeaks saab Marika Saar

1.Marika SaarElva linnavolikogu istungil kinnitati uueks abilinnapeaks Marika Saar, kelle vastutusvaldkondadeks on hariduse- ja kultuurivaldkonnas koostöö arendamine, linna mainekujunduse korraldamine ning turundusstrateegia elluviimise koordineerimine.
” Elva peab muutuma piirkonna hariduskeskuseks. Analüüsid näitavad, et Elvas on võimalik gümnaasiumi pidada ainult koostöös ümbruskonna elanikega. Selleks, et õpilased sooviksid tulla Elvasse õppima on lisaks tugevale gümnaasiumiharidusele oluline pakkuda mitmekülgset huviharidust, mõnusat linnakeskkonda ning toimivat koolitransporti,” ütles Marika Saar.
Jätkub

Kohtumine Ivari Padariga Haaslava vallas

Ivari_Haaslava (1)

Jätkub

Kohtumine Euroopa Parlamendi saadikukandidaadi Marju Lauristiniga

Marju_Lähte_Ühisgümnaasium

Jätkub